Το σύμπλεγμα πεπτιδίου-ρετινοειδούς στη φόρμουλα κρέμας αυτής της σειράς προϊόντων έχει αποτελεσματική αναζωογονητική δράση: διεγείρει την αναγέννηση των φυτοβλαστών (κύτταρα των ιστών του δέρματος), βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος, τις διαδικασίες μικροκυκλοφορίας και την παραγωγή κολλαγόνου. Το αποτέλεσμα είναι ενδυνάμωση και ανόρθωση, ενισχυμένη υφή, τόνος και υγρασία του δέρματος. Αυτή η κρέμα έχει εκφρασμένη άμεση αναζωογονητική δράση χωρίς ενέσεις. Χάρη στη συνδυασμένη δράση των ενεργών συστατικών της κρέμας επιτυγχάνεται ένα μυοχαλαρωτικό αποτέλεσμα που μοιάζει με το αποτέλεσμα του botox, οι γραμμές του προσώπου εξομαλύνονται, το δέρμα φαίνεται πιο ομοιόμορφο και νεανικό όλη την ημέρα.
REVUELE BIOACTIVE PEPTIDES & RETINOL V-Shape DAY CREAM SPF15 50ML
Out of Stock13,00€
Εξαντλημένο
Σχετικά προϊόντα
-
Out of Stock
14,50€Η φόρμουλα στοχεύει συγκεκριμένα, στις βαθιές γραμμές και ρυτίδες,στην απώλεια ελαστικότητας και αφυδάτωσης ενισχύοντας την αντιγηραντική δύναμη του Filmexel.Ο ορός αναδιαμόρφωσης διαμορφώνει ένα αναπνεύσιμο πλέγμα βιοπολυμερών που ενισχύει το δέρμα, μειώνει τις ρυτίδες και αποκαθιστά τον τόνο και την ελαστικότητα. Τα ενεργά συστατικά μειώνουν την πρόωρη γήρανση του δέρματος και αποτρέπουν το σχηματισμό νέων ρυτίδων.Το κολλαγόνο ενισχύει και λειαίνει το δέρμα. Το δέρμα αφήνεται να αισθάνεται μαλακό και βελούδινο ενώ οι ρυτίδες μειώνονται αισθητά.Τα οξέα.Τα AHA-φρούτων βοηθούν τον ομαλό και ομοιόμορφο τόνο δερμάτων ενισχύοντας τη λάμψη.Το Filmexel συμβάλλει στη μοντελοποίηση του περιγράμματος του προσώπου, στην πρόληψη της ερυθρότητας και στη μείωση της εμφάνισης κουρασμένου δέρματος.
Οδηγίες χρήσης:Εφαρμόστε 3-5 σταγόνες του ορού σε καθαρό δέρμα με ήπιες κινήσεις μασάζ μέχρι να απορροφηθεί πλήρως. Ο ορός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνος ή σε συνδυασμό με κρέμα ημέρας. Συνιστάται για εντατική φροντίδα του δέρματος του προσώπου.
-
Out of Stock
12,50€REVUELE PROBIO SKIN BALANCE PROBIOTIC FACE SERUM – ενυδατώνει έντονα και καταπραΰνει το ευαίσθητο, δυσανεκτικό δέρμα. Η Προβιοτική Τεχνολογία λειτουργεί για να επιδιορθώσει τη λειτουργία του φραγμού και να διατηρήσει το φυσικό μικροβίωμα του δέρματος. Αυτή η λεπτή υγρή φόρμουλα ενυδατώνει σε βάθος, βοηθά στην ηρεμία του δέρματος και στη μείωση των σημαδιών ευαισθησίας. Ο ορός αφήνει το δέρμα πιο απαλό, λείο και πιο υγιές.