Αποτρέπει την πρόωρη καταστροφή των ινών κολλαγόνου και τη γήρανση του δέρματος, διεγείρει την αναγέννηση των κυττάρων καθώς και την παραγωγή κολλαγόνου και ελαστίνης που είναι διαδικασίες που είναι ιδιαίτερα ενεργές τη νύχτα. Η φόρμουλα της κρέμας είναι εμπλουτισμένη με λιποσώματα, τα οποία περιέχουν συνένζυμα και αντιγηραντικά ένζυμα που έχουν μια από τις πιο αποτελεσματικές αποδεδειγμένες δραστηριότητες. Αφού φτάσουν στα βαθιά επιδερμικά στρώματα, συμμετέχουν σε διαδικασίες καταστολής που σχετίζονται με τη γήρανση του δέρματος, προάγοντας την ανάπλαση του δέρματος, την ενυδάτωση και την αφαίρεση των λεπτών ρυτίδων που εμφανίζονται μετά τα 30 και είναι ένα από τα πρώτα σημάδια γήρανσης. Αυτή η κρέμα παρουσιάζει μέγιστη δραστικότητα όταν χρησιμοποιείται τη νύχτα, όταν το δέρμα είναι πιο ευαίσθητο στη χρήση ενεργών συστατικών και οι περισσότερες από τις διαδικασίες αποκατάστασης και αναγέννησης λαμβάνουν χώρα.
REVUELE BIOACTIVE COLLAGEN & ELASTIN NIGHT CREAM 50ML
Out of Stock13,00€
Εξαντλημένο
Σχετικά προϊόντα
-
14,00€
Συσφικτική αντιρυτιδική κρέμα με εκχύλισμα κεχριμπαριού για την ημέρα και τη νύχτα ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΡΜΑΤΟΣ + ΜΕΙΩΣΗ ΡΥΤΙΔΩΝ + ΕΝΤΟΝΗ ΣΥΣΦΙΞΗ Η πλούσια φόρμουλα της κρέμας με βάση το εκχύλισμα κεχριμπαριού εξασφαλίζει ορατή αναζωογόνηση της ώριμης επιδερμίδας αποκαθιστώντας τις ίνες κολλαγόνου που σχηματίζουν το φυσικό της «ικρίωμα». Έχει φυσικό αποτέλεσμα lifting και κάνει το δέρμα να φαίνεται υγιές και ξεκούραστο. Η κρέμα παρέχει ολόπλευρη φροντίδα, μειώνοντας αποτελεσματικά τις ρυτίδες και αποκαθιστώντας τη σωστή σύσφιξη, ενυδάτωση και θρέψη του δέρματος. Η κρέμα έχει λεπτή υφή και άρωμα. Απορροφάται εύκολα και δεν αφήνει λιπαρά υπολείμματα.
-
Out of Stock
12,00€Η 3D LASER MATRIX DAY CREAM βελτιώνει σημαντικά την πυκνότητα του δέρματος, ενυδατώνει εντατικά, μειώνει την εμφάνιση των ρυτίδων και αποτρέπει το σχηματισμό νέων. Σχηματίζει ένα αναζωογονητικό μικρο-πέπλο στο δέρμα, το οποίο έχει συσφικτική και λείανση. Το δέρμα φαίνεται αισθητά νεότερο, πιο απαλό και λαμπερό.
-
-27% Off
48,00€Original price was: 48,00€.35,00€Η τρέχουσα τιμή είναι: 35,00€.Ανανέωση, Λεύκανση και λάμψη!
Μάσκα προσώπου σε δύο φάσεις με οξέα φρούτων και έντονη δράση λείανσης, μάλαξης, λεύκανσης με αποτέλεσμα ένα λείο, σφριγηλό, λαμπερό και νεανικό πρόσωπο. Επιπλέον διεγείρει την σύνθεση κολλαγόνου, ενισχύει την ελαστικότητα της επιδερμίδας και συμβάλλει στην βαθιά ενυδάτωση της επιδερμίδας και προσφέροντας μοναδική αίσθηση απαλότητας στο δέρμα.
Φάση 1:
Λοσιόν Youth Mask Step 1
94.8% συστατικά φυσικής προέλευσηςΤονωτική λοσιόν προσώπου με φυσικά α- υδροξυοξέα (ΑΗΑ), που χαρίζει άμεση λείανση και λάμψη. Η υψηλή περιεκτικότητά της σε γαλακτικό και γλυκολικό οξύ, τα δύο βασικότερα α- υδροξυοξέα, σε συνδυασμό με ενυδατικούς παράγοντες, ευνοεί την άμεση απομάκρυνση των νεκρών κυττάρων της κερατίνης στοιβάδας και αποτρέπει τη συσσώρευσή τους, βελτιώνει τους ρυθμούς του κυτταρικού μεταβολισμού τους και διεγείρει τη σύνθεση ελαστίνης και κολλαγόνου εξασφαλίζοντας μια επιδερμίδα τονωμένη, σφριγηλή και νεανική.
Τα α- υδροξυοξέα της φόρμουλας, από φυσικά εκχυλίσματα μύρτιλλου, σφενδάμου, λεμονιού, ζαχαροκάλαμου και πορτοκαλιού, προσφέρουν πολλαπλή δράση. Απομακρύνουν ήπια αλλά αποτελεσματικά τα νεκρά κύτταρα, επιταχύνουν τον κυτταρικό μεταβολισμό, τη φυσική, δηλαδή, διαδικασία απολέπισης και ενεργοποιούν την παραγωγή κολλαγόνου και ελαστίνης. Είναι, τέλος, εξαιρετικοί υγραντικοί παράγοντες.
Ένα σύμπλεγμα ισχυρών υγροσκοπικών συστατικών (γλυκερίνη, προβιταμίνη Β5), μιμείται τους φυσικούς ενυδατικούς παράγοντες τους δέρματος παρέχοντας εντατική ενυδατική και αναπλαστική δράση
Η αλλαντοΐνη που παράγεται από το γλυκολικό οξύ, έχει μαλακτικές, κερατολυτικές, ενυδατικές και καταπραϋντικές ιδιότητες.
Η αντιοξειδωτική Βιταμίνη Ε προστατεύει τις πρωτεΐνες των κυττάρων του δέρματος από το οξειδωτικό στρες, έχει αντιφλεγμονώδη δράση και ενδυναμώνει τον προστατευτικό φραγμό αποτρέποντας την αφυδάτωση της επιδερμίδας .Φάση 2:
Μάσκα Youth Mask Step 2
72% συστατικά φυσικής προέλευσηςΑναζωογονητική μάσκα προσώπου με συνδυασμό φυσικών α- υδροξυοξέων (ΑΗΑ) και ενυδατικών παραγόντων που χαρίζουν απαλότητα και νεανική λάμψη στην επιδερμίδα. Χάρη στην ισχυρή κερατολυτική δράση των οξέων φρούτων – αποδυναμώνουν δηλαδή τους δεσμούς που συγκρατούν τα νεκρά κύτταρα της κερατίνης στιβάδας με αποτέλεσμα αυτά να απομακρύνονται ευκολότερα- η επιδερμίδα αποκτά αισθητά πιο λεία και φωτεινή όψη. Ταυτόχρονα, με την παρουσία τους διεγείρουν την σύνθεση κολλαγόνου, ενισχύουν την ελαστικότητα της επιδερμίδας και ενθαρρύνουν τη σύνθεση γλυκοζαμινογλυκανών, προσφέροντας βαθιά ενυδάτωση και μοναδική αίσθηση απαλότητας στο δέρμα.
Τα α- υδροξυοξέα της φόρμουλας, από φυσικά εκχυλίσματα μύρτιλλου, σφενδάμου, λεμονιού, ζαχαροκάλαμου και πορτοκαλιού, προσφέρουν πολλαπλή δράση. Απομακρύνουν ήπια αλλά αποτελεσματικά τα νεκρά κύτταρα, επιταχύνουν τον κυτταρικό μεταβολισμό, τη φυσική, δηλαδή, διαδικασία απολέπισης και ενεργοποιούν την παραγωγή κολλαγόνου και ελαστίνης. Είναι, τέλος, εξαιρετικοί υγραντικοί παράγοντες.
Το βούτυρο καριτέ (shea butter) με υψηλή περιεκτικότητα σε φυτικά λιπαρά οξέα, φαινολικές ουσίες και βιταμίνες Α και Ε αποτρέπει τη διαδερμική απώλεια νερού, παρέχει πλούσια θρέψη και προστασία από τις ελεύθερες ρίζες.
Το εκχύλισμα των φύλλων της αλόης, πλούσιο σε θρεπτικά συστατικά, κυρίως αμινοξέα, βιταμίνες, μέταλλα και ιχνοστοιχεία όπως και η α-βισαβολόλη, μια φυσική ουσία που προέρχεται κυρίως από το χαμομήλι, προσφέρουν πολύτιμη ενυδατική, αντιφλεγμονώδη, και καταπραϋντική δράση στην επιδερμίδα.Κυκλοφορεί σε κουτί 2 προϊόντων: 1 μπουκάλι λοσιόν 30ml και 1 βάζο μάσκας 30ml
Δερματολογικά ελεγμένη σύνθεση χωρίς γλουτένη, parabens, mineral oil, οινόπνευμα, προπυλενογλυκόλη, βουτυλενογλυκόλη και σιλικόνες.